Smutná zpráva z katedry hudební výchovy

Katedra hudební výchovy PF JU oznamuje, že 1. 7. 2021 zemřel doc. PaedDr. Bohumil Voborník, CSc. Na naší katedře působil rovné čtvrtstoletí (1976-2001), po třináct let byl jejím vedoucím (1986-1998) a významně se podílel na jejím formování v nové společenské situaci po roce 1989. Odborně se orientoval na otázky hudební didaktiky, pedagogiky a psychologie. Svou dlouhou hudební kariéru věnoval hlavně swingové a taneční hudbě, a to především v tanečním orchestru Metroklub (který mezi lety 1992-98 vedl) a Rozhlasovém swingovém orchestru, v nichž hrál na saxofon a klarinet. Uzavřel se dlouhý, plodný život muzikanta a pedagoga, který ve svém okolí zanechal řadu pozitivních stop nejen díky svým aktivitám, ale i díky své vlídné, laskavé povaze.

vobornik_foto

Bohumil Voborník před svým autoportrétem z počátku 60. let. Foto: Deník/Jaroslav Sýbek

Osobní vzpomínka PaedDr. Jana Holce, Ph.D.

„Prakticky od počátku mého působení na katedře hudební výchovy byl Bohumil Voborník mým kolegou. On učil převážně didaktiku hudební výchovy, já hru na klavír. Brzy jsme se o tu didaktiku a pedagogickou praxi podělili. On se věnoval té na druhém stupni, já na stupni prvním. Teprve až když odešel do důchodu jsem i tu druhostupňovou převzal od něho. Byl to vždy příjemný a milý kolega, později nadřízený, kterému jsme na katedře láskyplně říkali „Voboušek“. Muzikant každým coulem však uměl i kreslit. Dodnes mám uloženu jeho kresbu kostela v Zadní Zvonkové, datovanou rokem 1996. Škoda, že už není mezi námi. Přišli jsme o dobrého kolegu, muzikanta, přítele. Děkuji za vše, Voboušku.“

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem nového akademického roku jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.