• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Společná studentská ateliérová práce na výstavě s názvem STOLY

Společná studentská ateliérová práce na výstavě s názvem STOLY

Všichni společně, a přece každý samostatně - tak zdánlivě paradoxně vznikalo dílo, které je vystaveno ve fakultní Malé galerii od úterý 21. března. Výstava s názvem STOLY totiž představuje jeden obrovský stůl, který se ale skládá z jednotlivých malých stolů vytvořených více než desítkou autorů. Jak píše výstižně Petr Falk, vedoucí projektu, v tiskové zprávě k výstavě: „Jednotlivá díla můžeme vnímat samostatně, stejně tak jako jeden velký objekt, připodobněný k bohatě prostřenému stolu. Společné studentské ateliérové práce mají vždy určitou nadstavbu. Studenti nejsou postaveni pouze před hledání specifického způsobu spolupráce a formulování kompromisů, největším úkolem je nacházet společnou vizi. Jídlo na stole bylo téma, na kterém jsme se spolu se studenty ujednotili.“ Pro návštěvníky výstavy je velikým zážitkem interpretovat jednotlivé obrazy a obdivovat v nich nahromaděnou energii. Je skvělé, že tato kolektivní studentská práce, a ještě mnoho dalších výtvarných překvapení, budou prezentovány v červnu 2023 v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem nového akademického roku jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.