Studenti katedry matematiky PF JU uspěli v projektu Studentbroker

Co je Studentbroker? Jedná se o hru, soutěž i projekt zároveň. Pořadatelem je Fio banka spolu s českou burzou RM-SYSTÉM a celá akce je určena pro studenty vysokých škol a univerzit z České republiky i Slovenska. Studenti mají k dispozici přístup do investiční aplikace, která je simulací reálného dění na burzách v České republice, Spojených státech amerických a v Německu. Zároveň pracují s možností využít fiktivní rozpočet ve výši jednoho miliónu Kč pro obchody s akciemi a padesát tisíc amerických dolarů pro obchody s deriváty. Časové rozmezí, ve kterém studenti realizují své investiční aktivity a ve kterém je jejich cílem zhodnocení portfolia, jsou tři měsíce. Nejlepší studenti získávají věcné ceny. Před několika dny byly vyhlášeny výsledky podzimní části soutěže v roce 2023 – zapojeno bylo deset vysokých škol a univerzit z České republiky a ze Slovenské republiky.

A teď to nejdůležitější pro naši fakultu! Studenti katedry matematiky Pedagogické fakulty JU se každý rok v rámci předmětu Finanční gramotnost účastní tohoto projektu – nejinak tomu bylo i v roce 2023. A naši studenti byli velice úspěšní! Jako kolektiv obsadili zástupci naší fakulty skvělé druhé místo, v jednotlivcích dosáhla na bronzovou medaili Simona Pešičková. Děkujeme za skvělou reprezentaci fakulty a samozřejmě GRATULUJEME!!!

Podrobný přehled výsledků najdete zde: STUDENTBROKER vyhodnocení podzim 2023 (.pdf)