Studenti PF JU pomáhají!

Děkujeme všem studentkám a studentům Pedagogické fakulty JU, kteří se v těchto dnech zapojují do dobrovolnické pomoci, ať se jedná o doučování, hlídání dětí nebo pomoc s úkoly. Zároveň děkujeme za zpětnou vazbu, kterou rádi sdílíme!

Nezapomněli jsme ani na vás všechny, kteří pomáháte anonymně a nikdo o vás nepíše. My vám alespoň takhle na dálku posíláme velké rouškové poděkování.

Poděkování Kontaktního centra Prevent Strakonice

Chtěla bych Vám poděkovat za skvělý nápad a organizaci dobrovolnické pomoci. Pomoc studenta Adama Píši jsme využili několikrát a moc mám pomohl, proběhlo několik hodin online doučováni a pomohl i s opravami úkolů. Byl velice milý, ochotný a domluvili jsme se na možné spolupráci i v příštím školním roce. Moc děkuji a přeji více takto milých a ochotných studentů.

Jarmila Stašáková
doučování žáka 8. třídy, student učitelství pro 2. stupeň ZŠ Adam Píša

Poděkování spolku Hvězdy dětem

Chtěla bych Vám poděkovat za zprostředkování kontaktu na Vašeho studenta Karla Přibyla. Moc nám s učením ze začátku pomohl a je hezké vidět, že „rostou“ takoví budoucí učitelé. Jeho pomoc byla naprosto nezištná a v tu pravou chvíli.

Kamila Zadražilová
doučování (syn 13 let), student učitelství pro 2. stupeň ZŠ (Z–Př) Karel Přibyl

Ráda bych Vám poděkovala za zprostředkování pomoci s hlídáním a výukou mé dcerky Denisky. Po celou dobu až doposud k nám docházela slečna Martina Vaňková, která mi pomáhala s hlídáním dcerky a též se spolu učily a vypracovávaly kompletní přípravu úloh do školy (kdy množství učiva bylo opravdu dost velké).

Též s Deniskou probírala nové učivo, velmi často vysvětlovala novou látku, věnovaly se spolu matematice, českému jazyku, přírodovědě, vlastivědě, výtvarné činnosti, angličtině, vedla dcerku ke sportu a zdravému pohybu a též k hezkému přístupu jak k ostatním lidem (malovaly obrázky a odeslaly je do domova důchodců), tak k přírodě (na Den Země s dcerkou vzaly pytel a čistily přírodu od odpadků). Svým milým přístupem a chováním jsme se s Martinou okamžitě spřátelily a věděla jsem, že se mohu spolehnout, že je dcerka v dobrých rukou a též mi její pomoc opravdu velmi pomohla řešit situaci, která nebyla jednoduchá a mohla jsem i nadále být součástí týmu v práci v nemocnici.

Proto bych chtěla i touto cestou zaslat poděkování a pochvalu ze celou tu dobu, kdy nám Martina pomáhala a jsem za to že jsme se vzájemně poznaly i s dcerkou velmi vděčná. Můžete být hrdí na takovouto studentku se znamenitým přístupem, která opravdu velmi pomohla. Přeji Vám mnoho takových studentů a lidí, kteří jsou takto založení.

Denisa Peterková, asistentka předsedy představenstva a vedoucí kanceláře vedení společnosti Nemocnice České Budějovice, a.s.
doučování, hlídání (dcera 9 let), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Martina Vaňková

Studentky a studenti, ale i vyučující Pedagogické fakulty JU, se během koronavirové krize, kromě doučování a hlídání dětí, aktivně zapojili také do šití roušek. Roušky se dále distribuovaly například do nemocnic, praktickým lékařům nebo do domovů důchodců. Oceňujeme nejen pomoc, ale i velkou míru kreativity!

Poděkování studentovi 1. ročníku Tomáši Cettlovi z Nemocnice Jindřichův Hradec

Ráda bych Vám poděkovala za pomoc v podobě Vaší studentky Jany Capůrkové. Již u nás jednou byla, chystá se znovu. Byla pro mě velkou pomocí, kdy vypracovala s dcerou část úkolů a já jsem si zatím mohla nakoupit či vařit oběd. I pro dceru je to vítaná změna, pracuje s ní lépe než se mnou. :) Ještě jednou moc děkuji a jsem opravdu vděčná!
Doučování (žákyně 4. třída ZŠ), studentka Učitelství pro 2. stupeň (ČJ-NJ) Jana Capůrková

Díky Vašim kontaktům se nám podařilo spolupracovat s Vašimi 3 studentkami od poloviny března – v Tuchlovicích se slečnou Alexandrou Kroupovou, v Telči se slečnami Pavlou Přibylovou a Petrou Dokulilovou. Chtěla jsem Vám ještě takto poděkovat, jelikož jejich pomoc nám opravdu velmi pomohla. Všechny tři se perfektně postaraly o děti našich zaměstnankyň, dokonce s nimi zvládly i učivo. Byli jsme naprosto v „šoku“, jak byly ochotné, pracovité a milé. Dětem vymýšlely program, měly připravené hry, poradily si i s malým prostorem improvizovaných herniček. Naší vděčnost a radost za jejich pomoc lze těžko vyjádřit, i s ohledem na to, že riziko nákazy se týká bez výjimky všech, mohly mít strach a i přesto pomáhaly. Ještě jednou velké DÍKY i Vám, jelikož je to především Vaše práce, že slečny jsou oddané své budoucí profesi.
Jana Soukupová, Senior Home, s.r.o.

S Katkou Šochovou, kterou jste nám „dohodili“ jsme se nejdříve telefonicky dohodly na schůzce ve třech, abychom se já, Katka i Honzík trochu poznali. Byla s námi venku na našem oblíbeném místě, kde Honzíka pozorovala při jeho běžném fungování venku. Chvílemi se nenásilně sama zapojovala k jeho tvoření (stavěli jsme zrovna hráz na potůčku) a zároveň jsme řešily jeho fungování, chování a tipy, jak na něj. Katka mě ihned upozornila, že s takto malými dětmi nemá žádné zkušenosti, nicméně už od začátku bylo vidět, že nebude mít sebemenší problém. S Honzíkem mluvila hezky, empaticky a neměla problém si s ním hrát. Strávili jsme spolu dvě hodinky a rozloučili jsme se s domluvou na dni, kdy si ho vezme ven už sama. Honzík se těšil. Včera byla s Honzíkem venku a myslím, že vše proběhlo v pořádku. Domluvily jsme se na max. dvouhodinové procházce, s tím, že kdyby bylo cokoliv špatně – zlobil, nechtěl spolupracovat, nebo ona nevěděla jak ho zabavit, ať klidně přijdou dřív. Byla jsem velmi překvapená, že přišli opravdu až za ty dvě hodiny a oba s úsměvem na tváři. Kačka mi vyprávěla, co vše dělali a jak si hráli a musím uznat, že je opravdu šikovná a kreativní. Honzík byl spokojený, Kačka to (aspoň z mého pohledu) zvládla na jedničku a jsme domluvené na dalším odpoledni příští týden. Tímto vám velmi děkuji! Je to pro mě velká pomoc!
Hlídání (Honzík, 4 roky), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Kateřina Šochová

„Včera proběhlo první doučování a myslím, že paráda, tak určitě bude syn pokračovat. Ráda bych takto poděkovala slečně Haně, která velmi ochotně doučuje přes Skype mého syna matematiku. Díky za její volný čas, ochotu a trpělivost, a to vše bez nároku na odměnu!“
Doučování (žák 2. ročníku střední školy), studentka Učitelství pro 2. stupeň (ČJ-M) Hana Uhlířová

„Pracuji jako zdravotní sestra, moc děkuji za pomoc. Dcera se už ptá, kdy zase bude mít slečna učitelka čas, zaujalo ji to. Volají si přes messenger, koukají tak na sebe, je to efektivní a dcera je nadšená a motivuje jí to víc do učení, pracuje mnohem lépe. Slečna je velice ochotná. Opravdu moc děkuji.“
Doučování (žákyně 3. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Petra Dokulilová

„Studentka Katka je moc milá a děti si ji rychle oblíbily.“
Hlídání dětí (8 a 5 let), studentka Učitelství pro MŠ Kateřina Svobodová

„Jsme moc nadšení a syn Matěj si slečnu Veroniku moc pochvaluje. Už jsem váš projekt také doporučila kamarádce, která již využila vaši nabídku na doučování. Ještě jednou moc děkuji za takovou pomoc!“
Doučování (žák 8. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 2. stupeň ZŠ (ČJ-OV) Veronika Kupcová

„Se slečnou Miklíkovou jsem se spojila a syn již na doučování byl. Vše proběhlo bez problémů, dle dohody. Ještě jednou moc děkuji za kontakt a za možnost doučování. Jelikož mám ještě jednoho syna na střední škole a musím mu taky pomáhat, tak je to pro mě veliká pomoc!“
Doučování (žák 4. třídy ZŠ), studentka Učitelství pro 1. stupeň ZŠ Lucie Miklíková

Dobrovolnickou činnost studentů PF zmiňuje i ČT24:
https://ct24.ceskatelevize.cz/3078062-studenti-pomahaji-v-prvni-linii-lekarske-testovaci-tymy-pracuji-na-hrane-vycerpani 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.