Studentská setkávání covidu-19 navzdory

Online výuka umožnila navzdory protiepidemickým opatřením nadále udržovat a rozvíjet mezinárodní kontakty na našich katedrách, jako tomu například bylo na katedře germanistiky. I když v zimním semestru 2020 nemohly probíhat již tradiční výměnné studijní pobyty a setkání českobudějovických studentů germanistiky a rakouských studentů slavistiky, podařilo se realizovat dosud nevyzkoušenou novinku – online motivační tandemovou výuku studentů češtiny z Ústavu slavistiky Vídeňské univerzity a našich studentů němčiny. Co například studenti při setkání 11. 12. 2020 řešili? Jedním ze společných témat byla orientace ve městě, kterou byla zahájena německou prezentací o Českých Budějovicích a následnými aktivitami v jazykově smíšených skupinách s plněním kreativních úkolů.

Další akcí, která se konala v prvním prosincovém pátku, byla mezinárodní online konference „Cross-cultural-Conference Ludwigsburg/České Budějovice“, kterou uspořádaly katedry germanistiky a společenských věd naší fakulty a Hochschule für öffentliche Verwaltung und Finanzen z Ludwigsburgu. Studenti germanistiky vystoupili se svými příspěvky v německé sekci, studenti katedry společenských věd v sekci anglojazyčné. V šesti hodinách strávených před monitory počítačů se probírala obsahově zajímavé témata od migrace a populismu až po covid-19.