Technická olympiáda zná již svého vítěze!

Naše fakulta se významně podílela na pořádání této skvělé akce!

Nultý ročník krajského kola Technické olympiády zná již týden svého vítěze. Stal se jím Štěpán Mikeš z deváté třídy českobudějovické Základní školy Nerudova. Tuto skvělou a velmi potřebnou akci podpořila Jaderná elektrárny Temelín spolu s Jihočeským krajem. Pořadatelství se ujaly Střední průmyslová školní a elektrotechnická v Českých Budějovicích a katedra aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty JU. Naši pedagogové vytvořili zadání soutěžních úkolů včetně poskytnutí potřebných pomůcek a materiálu ke splnění úloh, a zároveň nechyběli ani mezi porotci, k nimž patřil i ředitel Střední průmyslové školní a elektrotechnické Mgr. Jaroslav Koreš, Ph.D. – mimochodem absolvent naší fakulty! Dalším ročníkům Technické olympiády přejeme nadšené budoucí fyziky a techniky – prostě nadšence, které baví odhalovat tajemství světa kolem nás!