• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Tradice výměnných pobytů českých a německých studentů úspěšně pokračuje

Tradice výměnných pobytů českých a německých studentů úspěšně pokračuje

Šestnáct studentů z naší katedry germanistiky a jejich čtyři vyučující zavítali ve druhém říjnovém týdnu do německého Ludwigsburgu na zajímavou exkurzi, která byla součástí projektu „Německo-české vztahy z pohledu studentek a studentů“. Na tamní Hochschule für öffentliche Verwaltung und Finanzen (HVF) se kromě různých aktivit zúčastnili i společné studentské konference, která byla stěžejní bodem tohoto výměnného pobytu. Všichni naši studenti si na konferenci, která měla název shodný s projektem, připravili příspěvky vztahujícími se například k historickým kontextům německo-českých vztahů, k politickému diskurzu, školskému systému i kultuře obou zemí. S úvodním referátem na téma „Historie česko-německých vztahů“ vystoupila na konferenci PhDr. Jana Kusová, Ph.D. z naší fakulty. Diskuse a komentáře, které následovaly po jednotlivých příspěvcích, byly důkazem nejen vhodně zvolených témat, ale i především odborné a jazykové úrovně našich studentů. Na jejich vystoupení byli jejich pedagogové z katedry germanistiky právem pyšní.

Setkání v Ludwigsburgu se stalo pro studenty germanistiky jedinečnou příležitostí nahlédnout do současných česko-německých vztahů a umožnilo jim detailněji poznat německý systém školského vzdělávání a aktuální výzvy ve školské politice jak na zemské, tak na spolkové úrovni. Součástí projektu byly různé kulturní aktivity, návštěvy Stuttgartu a dalších německých měst.

Tato přeshraniční spolupráce je konkrétním příkladem úspěšného úsilí katedry germanistiky PF JU o posílení česko-německých vztahů obou vysokoškolských pracovišť a k rozvoji jejich budoucí spolupráce.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.