• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Vedení naší fakulty jednalo se zástupci užhorodské univerzity

Vedení naší fakulty jednalo se zástupci užhorodské univerzity

V souvislosti s událostmi na Ukrajině a díky dlouholetým vazbám na některé ukrajinské univerzity, které má Pedagogická fakulta JU, se v rámci kreditové mobility projektu Erasmus+ povedlo podpořit kolegy z užhorodské univerzity (The Eastern European Slavic University/ Східноєвропейський слов'янський університет). Při jejich nedávném březnovém pobytu na Pedagogické fakultě JU se rektorka užhorodské univerzity Ljudmila Nesuch a prorektor Stepan Selmenský účastnili i jednání s vedením fakulty. Ukrajinští kolegové popsali aktuální situaci v Podkarpatí, která má charakter exodu, kdy se většina místních obyvatel stará o transfer uprchlíků. Bylo dohodnuto, že se podle charakteru situace kolegové pokusí zprostředkovat svým studentům i vyučujícím možnost studovat v rámci programu Erasmus na naší fakultě, zároveň budou vyhledávat zájemce z řad středoškolských studentů o studium v nultých ročnících od dalšího akademického roku. Prorektor Selmenský hovořil i o svých kontaktech na základní a sportovní školy v Podkarpatí a v Kyjevské oblasti. Až to situace umožní, začne společná příprava jednoho či dvou letních táborů pro tyto děti. Užhorodská vysoká škola se tak díky své strategické poloze může stát prostředníkem pro pomoc alespoň části dětí a mládeže.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.