Skip to main content

Volyňští sedmáci se u nás na fakultě seznamovali nejen s biodiverzitou

Když se žáci sedmého ročníku Základní školy ve Volyni se svými učitelkami rozhodli, že navštíví naši fakultu, měli o své exkurzi jasno – chtěli se dovědět co nejvíce z fyzikálních a technických zajímavostí, které jim nabídl program interaktivní show Fyzika & technika na Lanovce, a to se jim zdařilo. Tím jejich zájem ale zdaleka neskončil. Společně totiž s paní učitelkou Ing. Martou Chumovou navštívili ještě katedru biologie, kde si pro ně doktorandka Mgr. Radka Matoušková připravila program zaměřený na otázky udržitelnosti a biologické rozmanitosti.

V první části programu si žáci zkusili tento v současné době často diskutovaný pojem popsat vlastními slovy a zakreslit, co si pod ním představují. Poté se seznámili s vybranými tématy, které s udržitelností souvisí.

V následující části programu si vyzkoušeli vybrané laboratorní techniky a s pomocí mikroskopů a stereolup pozorovali a porovnávali části těl větších i menších organismů. Cílem této aktivity bylo uvědomění si biologické rozmanitosti, nutnosti zachování pestrosti v rozšíření organismů na mikro- i makroúrovni.

Těšíme se na další spolupráci se školami a na jejich návštěvy na katedře biologie PF JU, kde si pro ně takové programy studenti i jejich pedagogové rádi připraví!

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies