Výstava Meziprostory jako Rapsodie v bílém

Až do osmého března si zájemci mohou v Malé galerii a v Galerii D9 prohlédnout výstavu studentských prací, která je nazvána Meziprostory. Tím, že v jednotlivých výtvarných dílech převažuje bílá barva, mohou si návštěvníci připadat tak, jako kdyby sledovali jakousi Rapsodii v bílém. Z tiskové zprávy k výstavě vybíráme následující text:

Výstava Meziprostory prezentuje výstupní autorské projekty zpracované v zimním semestru 2022/ 23 v rámci předmětu Materiál ve výtvarné tvorbě – textil I a papír I pod vedením Mgr. Olgy Divišové a předmětů Prostorová tvorba – základy sklářské tvorby a Performativní prvky ve výtvarném projevu pod vedením Mgr. Josefa Lorence, Dr. Autoři děl jsou studenti navazujícího magisterského studia katedry výtvarné výchovy (jednooborové i dvouoborové studium). Společným jmenovatelem všech artefaktů je experiment a zachycení osobnosti jednotlivých tvůrců. Každý z vystavujících skrze své dílo zachytil to, co je mu blízké, co ho charakterizuje nebo se naopak jednalo o jakousi osobní výzvu zpracovat něco, co je autorově osobnosti úplně cizí. Výstava je součástí oslav 75. výročí Pedagogické fakulty JU v Českých Budějovicích.

Pozvánkou k návštěvě obou fakultních galerií mohou být i fotografie, které jsme pořídili před slavnostní vernisáží výstavy.