• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Významné ocenění pro naše pedagogy a skvělá reprezentace fakulty!

Významné ocenění pro naše pedagogy a skvělá reprezentace fakulty!

Valdštejnská zahrada na Malé Straně vytvořila v úterý 24. 8. 2021 nádhernou kulisu pro předávání Medailí MŠMT, které byly uděleny 35 významným osobnostem pedagogiky. Medaile, které jsou nejvyšším oceněním v oblasti vzdělávání a výchovy, předával ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Medaile MŠMT se udělují za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé a vynikající působení v resortu školství nebo za mimořádně záslužný čin při zajišťování a zlepšování podmínek pro výchovu a vzdělávání v České republice. Medaile se udělují ve dvou stupních, a sice 1. stupně (stříbrná) a 2. stupně (bronzová). Kandidáty a kandidátky na medaile mohou navrhovat zástupci škol, vyučující, rodiče, žáci, ale i široká veřejnost. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů.

Doc. PaedDr. Jiří Vaníček, Ph.D. z Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity získal Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 2. stupně – za vynikající pedagogickou činnost.

Docent Jiří Vaníček je vedoucím katedry informatiky PF JU, podařilo se mu adaptovat mezinárodní soutěž Bobřík informatiky do českého prostředí. Stojí v čele projektu „Podpora rozvíjení informatického myšlení“, jehož výsledkem jsou modelové školní vzdělávací programy pro informatiku a učební materiály od mateřských po střední školy. Je spoluautorem několika učebnic pro výuku programování na ZŠ.

Prof. PaedDr. Iva Stuchlíková, CSc. z Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity získala Medaili Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy 1. stupně – za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost.

Profesorka Iva Stuchlíková se dlouhodobě věnuje výzkumu profesního rozvoje učitelů, přírodovědnému vzdělávání, výzkumu motivace a emocí. Od roku 2011 působí v evropské federaci asociace psychologů. V letech 2008–2016 byla členkou Akreditační komise a předsedala stálé pracovní skupině pro pedagogiku, psychologii a kinantropologii.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem nového akademického roku jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.