Vzpomínka na dr. Tomáše Vebera

Pedagogická fakulta JU se smutkem oznamuje, že náhle zemřel pan Mgr. Ing. Tomáš Veber, Th.D.

Dr. Veber působil na Jihočeské univerzitě nejprve jako odborný asistent na Teologické fakultě, od 1. září 2022 pak jako odborný asistent na katedře společenských věd Pedagogické fakulty. Ve své pedagogické, vědecké a publikační činnosti se zaměřoval na tolik aktuální a zároveň potřebnou didaktiku výchovy k občanství a didaktiku základů společenských věd. Našim studentům svou důsledností, systematičností a zejména vřelostí předával své dlouholeté zkušenosti z práce učitele na základních a středních školách.

Výjimečnou a nezapomenutelnou osobnost Tomáše Vebera charakterizovala několika větami jedna z našich studentek ve své vzpomínce, kterou napsala na nástěnku katedry společenských věd PF JU:

„Nevím, kde bych začala… Pan doktor Veber byl nejveselejší, nejvstřícnější a nejochotnější učitel, kterého znám. Vždy viděl ty pozitivní stránky a z té negativní se snažil vždy vykřesat pozitivní. Jeho optimismus, lidskost a ochota nám všem budou nesmírně chybět. Upřímnou soustrast celé rodině a přátelům.“ S úctou A.K.

Poslední rozloučení se koná v sobotu 28. října 2023 v 11:00 hodin v kostele sv. Jakuba v Jílovicích.