• Mezinárodní spolupráce
  • Stáže

Nabídka stáže - Česká škola v Calgary

Rádi bychom vás oslovili s nabídkou spolupráce pro školní rok 2023/2024. Rádi bychom v naší České škole v Calgary přivítali stážisty z České republiky. Máme za sebou již čtyři úspěšné stáže s českými studenty a spolupráce je velmi úspěšná v rámci obou stran.

Pro školní rok 2023/2024 se začátkem v měsíci lednu či červnu s minimální délkou pobytu jednoho školního pololetí sháníme 2 stážisty na pozice:

• Učitel/ka pro žáky základní školy
  • Učitel/ka pro žáky mateřské školy

Náplň práce stážisty bude zejména:

• Výuka žáků na naší škole
  • Příprava na vyučovací hodiny
  • Příprava výukových materiálů a pomůcek
  • Observace ostatních učitelů, předávání rad a zkušeností
  • Aktivní účast na výborových schůzích a schůzích českých škol v Kanadě
  • Pomoc s organizací školních akcí
  • Pomoc s administrativou a chodem školy

Velmi rádi pomůžeme novým členům v týmu s hledáním ubytování v Calgary – možnost bydlení u rodičů žáků České školy v Calgary, dopravou z letiště, pomocí a podporou po celou dobu pobytu.

Jelikož se naše škola se nachází v Kanadě, pro české občany jsou potřeba víza. Zájemci si mohou zažádat o tzv. Working Holiday víza, která jsou platná na jeden rok a umožňují stážistům vykonávat i jiné druhy prací. Vážní uchazeči by tato víza měli mít již zařízena či být v procesu jejich vyřizování. Vízovou žádost si mohou studenti zařídit sami, či za pomoci české agentury. Částečně může pomoci i naše česká škola.