• Mezinárodní spolupráce
  • Stáže

Nabídka učitelských stáží - Saxony International School

Společnost Saxony International School - Carl Hahn s.r.o. provozuje síť 18 soukromých základních, středních škol a gymnázií a 19 předškolních zařízení na různých místech v Sasku, Německu. Systém vzdělávání společnosti spočívá na mezinárodních cílech, kdy výuka cizích jazyků a výuka některých předmětů v anglickém jazyce hraje primární roli, na některých gymnáziích je možnost skládat mezinárodně uznávanou maturitní zkoušku v angličtině. Mezinárodní koncept výuky se odráží rovněž v tom, že na škole působí mnoho učitelů různých národností, kteří tak v praxi pomáhají naplnit koncept multinacionálního vzdělávání. Více informací o společnosti můžete nalézt na www.saxony-international-school.de.

V této souvislosti společnost soustavně hledá perspektivní budoucí učitele i v České republice a ráda by studentům PF JU – budoucím učitelům nabídla možnost vykonávání stáže/praxe na jejích školních zařízeních v Sasku. Stáže by byly určené prioritně pro studenty magisterského studijního programu, ideálně v posledním ročníku studia (po absolvování 7–8 semestrů studia), nebo čerstvé absolventy, a jejich podmínkou je schopnost vést výuku v německém či anglickém jazyce (úroveň znalostí min. na úrovni B2–C1), alespoň komunikativní znalost němčiny je však v každém případě podmínkou. Společnost by preferovala stáže v délce jednoho pololetí, tedy cca 6 měsíců; po tu dobu by byla schopna stážistům nabídnout výhodné bydlení ve školním kampusu ve městě Glauchau, kde společnost sídlí, a rovněž asistenci při vyřizování byrokratických záležitostí na místě atd.