Výtvarné dílny/keramický šperk/točená keramika/komorní grafika

Typ programu:

Celoživotní vzdělávání - kurzy pro zaměstnance.

Cílová skupina:

Zaměstnanci JU.

Anotace kurzu:

Kurz je koncipován jako „tridisciplinární“ soustředění v různorodých typech výtvarných činností. Účastník se seznámí s technikami a přístupy v rámci keramického šperku, točené keramiky a komorní grafiky v keramice.

Účastník kurzu si z každého semináře odnese drobný artefakt.

Kurzy povedou zkušení lektoři z KVV PF JU. (točená keramika Josef Lorenc; drobný šperk Olga Divišová; komorní grafika v keramice Lenka Vilhelmová).

1. Kurz keramického šperku (8 hodin) - po skončení kurzu naváže kurz točené keramiky
  2. Kurz točené keramiky (8 hodin) - po skončení kurzu naváže kurz grafiky
  3. Kurz komorní grafiky v keramice (4 hodiny)

Termín konání kurzu:

Deset lekcí po dvou hodinách, které budou probíhat každé úterý v průběhu letního semestru (vždy v úterý - výuka v LS 2022/23: 14. 2. - 20. 5.) od 18:00 do 20:00 hodin.

Místo konání kurzu:

Budova PF JU, Dukelská 9, České Budějovice
D008 - ateliér keramiky (suterén: -2. patro)
D407 - ateliér grafiky (3. patro)

Lektoři kurzu:

doc. Lenka Vilhelmová, ak. mal. - www.vilhelmova.cz
2010-2023 Katedra výtvarné výchovy, Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity České Budějovice
(2014-2022 vedoucí katedry).
Autorka grafik, maleb, objektů a autorských knih prezentovaných na mnoha výstavách.
Získala řadu ocenění v oblasti grafiky doma a v zahraničí.

Mgr. Josef Lorenc, Dr. - www.joseflorenc.cz
Žije a pracuje v Blažkově u Kaplice, zabývá se užitnou a volnou keramikou, kamenem a reliéfem.
Absolvent:
SPŠ keramická Bechyně - prof. B. Dobiáš ml. (1974-77)
PF České Budějovice - prof. K. Hyliš (1977-82)
doktorské studium Fakulta umění Radom (PL) - prof. Aleksander Olszewski

Mgr. Bc. Olga Divišová - www.olidivisova.com
Olga Divišová je výtvarník a pedagog. Od roku 2019 působí na katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity jako asistent. Výuková činnost je zaměřena na prostorovou tvorbu. V samostatné umělecké činnosti se věnuje designu porcelánu, volné keramické plastice a malbě.

Úplata za kurz:

Zvýhodněna cena pro zaměstnance JU ve výši 3.500,- Kč.

Úplata je splatná pátý pracovní den předcházející termínu konání kurzu. Předem prosím nic neplaťte, pokyny k platbě budou přihlášeným zájemcům zaslány po uzavření příjmu přihlášek na jejich e-mailovou adresu.

Pokud za Vás úplatu uhradí zaměstnavatel, uveďte do poznámky v přihlášce přesnou adresu zaměstnavatele, IČO, DIČ, Vaše jméno a příjmení.

Příjem přihlášek: do 9. 2. 2023

Přihláška:

Přihláška je dostupná na: https://czv.jcu.cz/cs/kurzy-pro-zamestnance/kurz?id=19329

Přihláška je v systému automaticky po vyplnění a potvrzení odeslána v elektronické podobě. Poštou se neposílá.

Osvědčení:

Na vyžádání bude účastníkům po absolvování kurzu předáno osvědčení.

Forma studia:

Prezenční.

Rozsah studia:

20 vyučovacích hodin

Minimální kapacita kurzu: 10 účastníků

Maximální kapacita kurzu: 12 účastníků

Podmínky pro přijetí do kurzu:

Do kurzu může být přijat jen zájemce, který v řádném termínu zaslal přihlášku v pořadí nepřekračujícím maximální kapacitu kurzu a uhradil stanovenou úplatu.

Odborný garant: doc. Lenka Vilhelmová, ak. mal.

Další organizační informace:

Organizační garant kurzu CŽV je oprávněn ke zrušení příslušného kurzu v případě, že počet účastníků CŽV zapsaných do kurzu je menší než minimální počet účastníků stanovený v popisu kurzu. Účastníkům zapsaným v kurzu se v takovém případě vrací uhrazený poplatek v plné výši.