Účty, uživatelská jména, hesla

Návod pro studenty PF JU (všechny přístupy do informačních systémů – učebny, e-mail, IDM, STAG, WiFi, atd.)

Návod pro studenty PF JU

Z bezpečnostních důvodů je přístup kinformačním službám (počítačové učebny, bezdrátová sít a další služby)chráněnuživatelským jménem a heslem. Studenti Pedagogické fakulty JU mohou využívat následujících dvou druhů přístupů do informačních systémů.

 1. Vaše identita na JU

  Toto uživatelské jméno a heslo je pro přístup na:

 2. freeradius password- toho heslo si nastavuje každý sám v  IDM

Odkazy na všechny IT služby: https://www.pf.jcu.cz/cz/studium/it-sluzby/

V případě nejasností, dotazů, nefunkčnosti služeb, softwarových a hardwarových problémů u výpočetní techniky v majetku PF JU, kontaktujte pracoviště Oddělení správy informačních systémů.

Způsob generování uživatelského jména a hesla pro zaměstnance PF JU

Toto uživatelské jméno se používá pro přístup do počítačových učeben PF JU (J136, J236, J242, J243, J327, TL301 a všechny „učitelské“ počítače napojené na projekční zařízení v učebnách), fakultního e-mailu, Moodle, portálu JU, portálu IS/STAG, Microsoft 365 (Office 365), výplatních pásek, Verso, FIS, OBD.

Uživatelské jméno - pro účty generované:

 1. do 28. září 2007 - dle domluvy
 2. po 28. září 2007 - uživatelské jméno se skládá z prvního písmene křestního jména a celého příjmení bez diakritiky.

  Příklad č. 1.: Zaměstnanec PF JU se jmenuje Ján Studený, jeho uživatelské jméno bude: jstudeny, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Příklad č. 2.: Zaměstnanec FF JU se jmenuje Čeněk Pěšák, jeho uživatelské jméno bude: cpesak, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  V případě nejasností si své uživatelské jméno můžete zjistit pomocí vyhledávání na této stránce https://orgstr.jcu.cz/search_form_orgstr (třetí formulář, Vyhledávání uživatelského jména (IDM login)).

Heslo pro první přihlášení

Výchozí heslo IDM je tvořeno ze druhého písmena vašeho křestního jména (bez diakritiky), ze druhého písmena vašeho příjmení (bez diakritiky), následuje rodné číslo, zakončené znakem tečka („ .“), přičemž první písmeno v heslu je velké.

Jmenujete-li se Sára Nováková a vaše rodné číslo je 123456/7890, pak vaše heslo pro první přihlášení bude: Ao1234567890.

Doporučení:
Pro zvýšení bezpečnosti při přístupu k aplikacím, které vyžadují Vaše IDM přihlašovací údaje (např. IS STAG, Moodle a další) si neprodleně změňte prvotně přidělené heslo na své vlastní. To lze provést pouze v IDM na adrese https://idm.jcu.cz hned po přihlášení.

Upozornění:
Od 1. 11. 2019 není možné použít heslo pro první přihlášení pro přístup k IT službám na JU.

Uživatelský účet začíná být aktivní v den nástupu do zaměstnání dle mzdové agendy a přestane fungovat následující kalendářní den po ukončení pracovního poměru nebo jiné formy pracovněprávního vztahu (dohoda o provedení práce, apod).

Způsob generování uživatelského jména a hesla pro studenty PF JU

Toto uživatelské jméno se používá pro přístup do počítačových učeben PF JU (J136, J236, J242, J243, J247, J327, TL301), fakultního e-mailu, Moodle, portálu JU, portálu IS/STAG, Microsoft 365 (Office 365), výplatních pásek, Verso, FIS, OBD.

Uživatelské jméno se skládá z prvních pěti písmen z příjmení, prvního písmene z křestního jména bez diakritiky a dvou číslic popisující pořadové číslo.

Příklad: Jméno studenta je Ivan Bělohlávek. Jeho uživatelské jméno se bude skládat z prvních pěti písmen příjmení (beloh), prvního písmene z křestního jména (i), a poslední dvě číslice představují pořadové číslo při shodě jmen (obvykle 00). Celé jméno vznikne spojením dílčích řetězců, v tomto případě belohi00.

V případě nejasností si své uživatelské jméno můžete zjistit pomocí vyhledávání na této stránce https://orgstr.jcu.cz/search_form_orgstr (třetí formulář, Vyhledávání uživatelského jména (IDM login).

Heslo pro první přihlášení

Výchozí heslo IDM je tvořeno ze druhého písmena vašeho křestního jména (bez diakritiky), ze druhého písmena vašeho příjmení (bez diakritiky), následuje rodné číslo, zakončené znakem tečka („ . “), přičemž první písmeno v heslu je velké.

Jmenujete-li se Sára Nováková a vaše rodné číslo je 123456/7890, pak vaše heslo pro první přihlášení bude: Ao1234567890.

Doporučení:
Pro zvýšení bezpečnosti při přístupu k aplikacím, které vyžadují Vaše IDM přihlašovací údaje (např. IS STAG, Moodle a další) si neprodleně změňte prvotně přidělené heslo na své vlastní. To lze provést pouze v IDM na adrese https://idm.jcu.cz hned po přihlášení.

Upozornění:
Od 1. 11. 2019 není možné použít heslo pro první přihlášení pro přístup k IT službám na JU.

Bezdrátové (WiFi) připojení k internetu na JU

Účet si vytváří každý sám v IDM (databáze identit uživatelů) nastavením položky freeradius password .

IDM - vstupní stránka

Takový účet má vždy tvar Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a heslo k němu si zadáváte/vymyslíte sami v IDM.

Návod k použití portálu IDM

Na JU je možné využít k připojení také roamingovou síť eduroam : více informací.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem nového akademického roku jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.