• Katedry

Katedra aplikované fyziky a techniky

Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU připravuje budoucí učitele fyziky a technicky zaměřených předmětů se širokými možnostmi vlastní individuální realizace během studia a možným uplatněním i mimo školství.

Web katedry

O katedře

Katedra aplikované fyziky a techniky PF JU zajišťuje přípravu budoucích absolventů ve dvou prezenčních bakalářských oborech (Fyzika se zaměřením na vzdělávání a Technická výchova se zaměřením na vzdělávání) a ve dvou prezenčních navazujících magisterských oborech (Učitelství fyziky pro 2. stupeň ZŠ a Učitelství technické výchovy pro 2. stupeň ZŠ).

Katedra se výraznou měrou podílí rovněž na výuce technicky zaměřených oborů na Zemědělské fakultě JU, pořádá kurzy dalšího vzdělávání pro učitele fyziky a aktivně spolupracuje se zahraničními univerzitami, základními i středními školami v regionu a aplikační sférou.

Aktivity katedry aplikované fyziky a techniky zahrnují rovněž výzkum v oblasti materiálových věd, moderních technologií a v didaktice. Značnou měrou katedra přispívá také k popularizaci fyziky a techniky na celé řadě akcí (Věda na vsi, Noc vědců, Fyzika na Lanovce aj.), z nichž některé sama pořádá. Studenti mají tak možnost široké realizace již během studia s ohledem na další profesní směřování a uplatnění ve školství i mimo něj.

Sekretariát

• Marie Černá, DiS.