Katedra biologie

Katedra biologie připravuje budoucí učitele přírodopisu ZŠ a přispívá k přípravě učitelů ostatních stupňů škol

O katedře

Katedra biologie připravuje nebo se podílí na přípravě učitelů všech stupňů škol. Těžiště práce spočívá v přípravě učitelů přírodopisu pro 2. stupeň základních škol. Současně se také katedra podílí na přípravě učitelů pro mateřské školy a pro 1. stupeň ZŠ a ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou JU také na přípravě učitelů biologie pro střední školy. Kromě učitelských studií se katedra prostřednictvím doktorského studia věnuje přípravě výzkumných pracovníků v oblasti didaktiky přírodopisu a biologie.

Výzkumná činnost katedry zahrnuje jak výzkum a implementaci výsledků výzkumu v oblasti didaktiky přírodovědného vzdělávání zaměřeného na učení o živé a neživé přírodě, tak vědeckou práci v jednotlivých přírodovědných disciplínách, kterým se pracovníci katedry věnují.

Sekretariát

  • Bc. Soňa Jurásková

  • 387 773 010

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • J 322

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.