Skip to main content

Katedra
anglistiky

Katedra anglistiky se zaměřuje na přípravu učitelů angličtiny od 1. stupně ZŠ po střední školu.

O katedře

Katedra anglistiky se zaměřuje na přípravu učitelů angličtiny od 1. stupně ZŠ po střední školu. Učitelé 1. i 2. stupně ZŠ se připravují pouze v prezenční formě s výjimkou těch uchazečů, kteří již jsou kvalifikovanými učiteli ZŠ či SŠ a potřebují si rozšířit aprobaci o další studijní předmět, tedy anglický jazyk. Učitelství pro střední školy je realizováno pouze kombinovanou formou a je určeno těm uchazečům, kteří již vystudovali učitelství anglického jazyka pro 2. stupeň ZŠ a potřebují si své vzdělání rozšířit o učitelství pro střední školu. Doplňující pedagogické studium realizované kombinovanou formou dále umožňuje získat učitelskou kvalifikaci těm, kteří mají vystudovaný anglický jazyk nebo blízký obor a chtějí se stát učiteli základní nebo střední školy.

V souladu s učitelským zaměřením katedry je i její publikační činnost. Členové a členky katedry se podílejí na tvorbě učebnic a metodických příruček anglického jazyka pro různé stupně škol. Odborně se katedra zaměřuje na jazyk učitele angličtiny, interakci ve výuce anglického jazyka, analýzu diskurzu, specifika výuky anglického jazyka u malých dětí a testování v cizích jazycích.

V oblasti lingvistiky se členové katedry zaměřují především na interferenci mezi angličtinou a češtinou na všech úrovních popisu jazyka, což je zásadní téma pro budoucí učitele. V rámci literárních studií důležité místo zaujímá anglicky psaná dětská literatura.

Sekretariát

  • Bc. Jitka Presslová

  • 387 773 153

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • TL 310

  • 9:00 – 11:00, 13:00 – 14:00 hod.

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies