Katedra
hudební výchovy

Jsme jediné hudebně zaměřené vysokoškolské pracoviště v jižních Čechách. Hudbu provozujeme, zkoumáme, a předáváme.
 
 
 
 
 

O katedře

Katedra hudební výchovy nabízí studijní programy zaměřené na učitelství hudby na základních školách, středních školách a základních uměleckých školách. Naši absolventi se mohou uplatnit i ve volnočasové sféře (domy dětí a mládeže, hudební kroužky, zážitková pedagogika,…) a v jakékoli instituci či profesi, kde je výhodou široký přehled o hudbě (média, agentury, vydavatelství, kulturní odbory veřejné správy,…). Vědecká činnost pedagogů katedry hudební výchovy se zaměřuje na hudební teorii, dějiny hudby a teorii vyučování hudební výchově. Naši studenti opakovaně získávají ocenění na celostátních interpretačních soutěžích a stejně jako vyučující katedry se aktivně spolupodílejí na hudebním životě zejména v jihočeském regionu. Při katedře působí dva pěvecké sbory (ženský sbor a smíšený sbor).

Kontakt

  • Mgr. Martin Voříšek, Ph.D.
    vedoucí katedry

  • 387 773 145

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • TL 106

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.