Skip to main content

Aktivity

Na katedře geografie se s láskou věnujeme geografii ve všech jejích podobách. Naše multidisciplinární přístup odráží široké spektrum aktivit, které společně s našimi studenty rozvíjíme. Nabízíme inovativní vzdělávací programy v různých geografických oborech (např. didaktika geografie, historická a kulturní geografie, geografie dopravy, a aplikace GIS a IT v geografii). Připravujeme studenty nejen na akademickou dráhu, ale i na praktické použití geografie v reálném světě.

Naše katedra je místem, kde se teorie setkává s praxí. Spolupracujeme s řadou škol a institucí, abychom poskytli našim studentům možnosti pro badatelsky orientované vyučování a reálné projekty, které mají dopad na lokální a regionální rozvoj. Jsme hrdí na to, že formujeme budoucí generace geografů a pedagogů, kteří budou mít vliv na společnost a prostředí, ve kterém žijeme. Připojte se k nám a objevte, jak může být geografie dynamická a životně důležitá disciplína.

Výzkumné aktivity

V dnešním propojeném světě je geografie důležitější než kdy jindy. Členové naší katedry spolupracují na mnoha mezinárodních projektech, které překračují hranice a spojují vědce z Evropy i Ameriky. Připojte se k nám na cestě objevování, jak geografie formuje naši budoucnost

Terénní výuka

Hola, hola - terén volá. Prozkoumejte svět s naší katedrou! Naše terénní výuka je skutečně globální zážitek, který rozšiřuje vědomosti a pohledy studentů. Jezdíme po Česku i do zahraničí.

Akce pro veřejnost

K důležitým aktivitám katedry patří popularizační akce pro veřejnost. Od otevřených dnů po veřejné přednášky a workshopy pro základní i střední školy, naše akce jsou oknem do fascinujícího světa geografického vzdělávání a výzkumu.

Ostatní

Během roku pořádáme mnoho společných akcí, některé mají na starosti naši pracovníci, jiné hlavně ty teambuildingové pak pořádají sami studenti. Prozkoumejte, co všechno můžete s naší katedrou zažít.

Publikace

Seznam publikací členů katedry v systému OBD (osobní bibliografická databáze)

Další publikace naleznete na profilu jednotlivých členů katedry.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies