Katedra tělesné výchovy a sportu

Katedra tělesné výchovy a sportu má akreditovány bakalářské i navazující magisterské studijní programy učitelství tělesné výchovy pro základní i střední školy.

O katedře

Tradice Katedry tělesné výchovy a sportu  Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (KTVS PF JU) sahají až do počátku 50. let 20. stol. Ta v současnosti představuje významné a všeobecně uznávané pracoviště zaměřené na vzdělávání tělovýchovných odborníků s dnes již téměř sedmdesátiletou historií, s širokou škálou akreditací, s vysokými výkony v oblasti oborové i výběrové tělesné výchovy a v našich podmínkách i s velmi dobrým materiálním zabezpečením. Základem její vědeckovýzkumné činnosti jsou dvě dobře vybavené laboratoře umožňující výzkum v oblasti funkční zátěže lidského těla a lidské motoriky. Již více jak 20 let také vydává vlastní vědecký časopis. Katedra vyvíjí i významnou školicí činnost, kdy prostřednictvím svých tzv. akreditovaných zařízení uděluje kvalifikace pro odborné působení v tělovýchovném a sportovním procesu, a to jak studentům JU, tak pedagogickým pracovníkům škol a dalším zájemcům z řad veřejnosti.

Sekretariát

  • Alena Kolářová

  • +420 387 773 170

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • Na Sádkách 2a/305, 1. patro, 031

Zprávy

Vždy je na co se těšit
Kalendář

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.