Akce pro studenty psychologie – listopad a prosinec 2022

Milé studentky, milí studenti, dovolujeme si vás informovat o řadě zajímavých aktivit, které jsou pro vás připravené v listopadu a prosinci. Budeme moc rádi, pokud se jich zúčastníte, případně budete informaci o nich sdílet. Se srdečným pozdravem za katedru psychologie, Dalibor Kučera   Úterý-čtvrtek 8.-10. 11. 2022International Days Pro všechny zájemce o zahraniční programy (Erasmus) doporučujeme účast na akci International Days na JU. Mimochodem, tento akademický rok vycestovávají 3 studentky psychologie a rádi podpoříme výjezd i dalších z vás. Neváhejte a podívejte se, jak se psychologie učí za hranicemi, a načerpejte nové zkušenosti (nejen ty studijní). Informace o programu Erasmus vám poskytne paní Ing. Marcela Willinger (Zahraniční oddělení PF JU) a podklady naleznete také na katederním OneDrive.   Úterý 8. 11. a úterý 29. 11. 2022Filmové psychovečery V listopadu přicházíme s novinkou: filmovými psychovečery. Večerem bude vždy provázet jeden z vyučujících z naší katedry psychologie, který při této příležitosti představí svůj oblíbeny film divákům a okomentuje jeho psychologický přesah. První filmový večer proběhne v úterý 8. 11. od 19:30 v učebně D107. Celý večer bude věnován vzpomínce na Mgr. Michalu Plassovou, Ph.D. a při té příležitosti se bude promítat snímek Inside Out. Večerem bude provázet prof. PaedDr. Iva Stuchlíková, CSc.Další filmový večer je naplánovaný na úterý 29. 11. Na tuto akci je možné si donést ke sledování filmu občerstvení dle vašich preferencí.   Úterý 22. 11. 2022Psychotalks Další akce semestru proběhne v úterý 22. 11. od 19:00 v Divadelní kavárně. Listopadové Psychotalks se budou věnovat práci s lidmi, kteří trpí OCD. V rámci přednášky psycholožky magistry Kateřiny Šulerové se dozvíte informace a zkušenosti z praxe o tom, jak se využívá kognitivně-behaviorální terapie u pacientů s OCD. Jako vždy u Psychotalks platí, že kromě odborníků a studentů jsou na přednášce vítání také lidé z široké veřejnosti. Proto s sebou neváhejte přivést své známé, kterým je téma psychologie blízké.   Středa 23. 11. 2022Přednáška: Vývojová rizika pro dětskou populaci z perinatálních příčin Dne 23. 11. od 11:00 do 13:00 hod. se na TL 201 uskuteční přednáška MUDr. Hanzla s tématem Vývojová rizika pro dětskou populaci z perinatálních příčin. Přednáška se věnuje skupině novorozenců s nejvyšším vývojovým rizikem, jejich časné a pozdní morbiditě, zejm. trvalým postižení z perinatálních příčin, roli rodičů při rozhodování o míře poskytované péče u novorozenců porozených kolem hranice viability (v šedé zóně mezi 22.-24. týdnem gravidity - tedy nejmenší děti, které lze zachránit ve vyspělých zemích). Na přednášku organizovanou Katedrou speciální pedagogiky jsou srdečně zvaní i studenti psychologie.   Středa 14. 12. 2022Vánoční večírek! Už nyní si nezapomeňte zarezervovat středu 14. prosince, kdy proběhne vánoční večírek studentů a pedagogů katedry psychologie. Na něm totiž nemůžete chybět!Další informace o akci budou uveřejněny na sociálních sítích (Psychočas, KPSY) a v dalším newsletteru.   Všechny novinky a akce Psychočasu, které se během semestru chystají, najdete také na Instagramu pod jménem @psychocas_cb.