Kurzy katedry biologie

Katedra biologie každoročně pořádá několik terénních kurzů. Pro více informací klikněte na kurz, který vás zajímá.
Terénní cvičení z ekologie

Název ve STAGu: Terénní cvičení z ekologie (KBI/EKO03)

Obsah:
Pobytový kurz s intenzivním celodenním programem – exkurze do vybraných terestrických, vodních a mokřadních biotopů (základní metody výzkumu ekosystémů; bioindikace; fenologické aspekty fytocenóz a zoocenóz; základy hydrobiologie; mezidruhové interakce). Kurz byl inovován za přispění projektu FRVŠ 1042/2013 .

Pro koho je určen:
Kurz je vhodné absolvovat po přednáškách z Ekologie, tedy v 1. ročníku.

Další informace ke kurzu najdete zde.

Protokoly k terénnímu cvičení najdete zde.

Zde naleznete doplňkové úlohy badatelsky orientovaného vyučování, zaměřené na primární produkci a interakce mezi organismy.

Kurz environmentální výchovy

Název ve STAGu: Environmentální výchova – kurz I (KBI/ENV03)

Obsah:
Pobytový kurz s intenzivním celodenním programem – ekologická výchova v přírodě; výukové programy, ochrana přírody, příprava na pobytové akce s dětmi.

Pro koho je určen:
Povinný pro 2. ročník PEV, jinak volitelný. Doporučen zejména v navazujícím magisterském studiu jako doplněk k předmětu Ochrana životního prostředí. Vhodný i pro zájemce o přírodu ze všech aprobací – nejsou nutné předchozí znalosti z biologie.

Zimní kurz ekologické výchovy

Název ve STAGu: Ekologická výchova – kurz (KBI/ENV02)

Obsah:
Pobytový kurz s intenzivním celodenním programem – vlastnosti sněhu a ledu; přezimování organismů, termoregulace člověka; aktivity s dětmi v zimní přírodě; příprava na pobytové akce s dětmi.

Pro koho je určen:
Povinný pro 1. ročník PEV, jinak volitelný. Doporučen pro zájemce o přírodu ze všech aprobací – nejsou nutné předchozí znalosti z biologie.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem nového akademického roku jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.