Projekt FRVŠ 1308/2011

Inovace výuky fyziologie rostlin na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity

 

V rámci řešení projektu byla inovována výuka předmětu Fyziologie rostlin. Inovovaná výuka zahrnuje prvky badatelsky orientovaného vyučování v biologii, byl posílen didaktický aspekt výuky a byla zdůrazněna vazba probíraných témat z fyziologie rostlin na životní prostředí zejména v kontextu současných globálních změn. Těžištěm projektu bylo rozšíření spektra badatelsky orientovaných úloh a zařazení motivačních videosekvencí do výuky. Tyto změny byly umožněny díky finanční podpoře projektu využité na nákup drobných měřících přístrojů a zařízení a dalšího materiálu nutného k provádění pokusů.

V rámci řešení projektu vznikl soubor tištěných návodů pro badatelsky orientované úlohy a byl založen soubor multimediálních výukových materiálů „Rostliny v dnešním světě“, jeho první částí „Energetický metabolismus rostlin“

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Jeronýmova 10, 371 15 České Budějovice Tel. 387 773 020 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jeronýmova 10, 371 15
České Budějovice
Tel. 387 773 020 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2022 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, se začátkem minulého akademického roku 2022/2023 jsme spustili nové webové stránky naší fakulty. Současně bude nějakou dobu dostupná i záložní verze starého webu na adrese https://old.pf.jcu.cz.