Přehled akcí a aktualit pro studenty psychologie (únor–březen 2024)

Vážené studentky, vážení studenti,

srdečně vás vítáme v novém semestru a věříme, že pro vás bude šťastný a úspěšný.

Přikládáme také přehled aktualit a událostí, které zasluhují vaši pozornost:

1. Studentům, kterým by měla být tento rok zadaná bakalářská práce, zejména tedy druhého ročníku, připomínáme mezní termín pro odevzdání Návrhu projektu BP, tj. 10. března 2024. Více informací naleznete v lednových aktualitách (https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/katedry/katedra-psychologie/aktualne/informace-pro-studenty-psychologie-bc-a-nmgr).

2. Všem studentům, zejména prvního ročníku Bc. a nMgr. studia, nabízíme možnost využít mobility Erasmus+. Druhý ročník je pro realizaci mobilit ideální a na katedře připravujeme řadu úprav, aby pro vás bylo vycestování jednodušší a atraktivnější. Pokud byste o mobilitě uvažovali, obraťte se prosím na dr. Maškovou (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), můžeme k Erasmu uspořádat společné setkání. A zároveň srdečně zdravíme naše studentky, které jsou nyní právě na zahraničním studijním pobytu.

3. Studentům třetího ročníku připomínáme deadline 31. 3. 2024 na podávání přihlášek do nMgr. studia. Budeme rádi, pokud budete mít zájem navázat na bakalářské studium právě u nás.

A ke studijním aktualitám tradičně přikládáme přehled akcí, které pro vás připravili studenti z Psychočasu:

Psychotalks: pondělí 19. 2. 2024
Přednáška na téma psychedelické psychoterapie s paní Mgr. Danielou Koubkovou od 19 hodin v kavárně Kotva.

Filmový večer: středa 28. 2. 2024
Filmový večer pod vedením pana doktora Tomáše Ditricha, který si pro nás připravil film Popelka. Promítání a následná psychologicko-evoluční diskuse proběhne od 19.30 hodin v učebně TL 201.

Konferenční dny "Nosce te ipsum": pátek–neděle 1.- 3. 3. 2024
Letošní celostátní konferenční dny nesou název Nosce te ipsum, což v překladu znamená "poznej sám sebe", představí témata spojená se sociální psychologií. Můžete se tak těšit na přednášky a workshopy věnující se tématům jako například: (re)socializace v kontextu závislostí, extremismus, transgenerační přenos či psychologie Romů. Další informace o akademickém i společenském programu najdete zde:

Členské shromáždění Psychočasu a volby do Rady spolku – neděle 3. 3.
Na Členském shromáždění proběhnou volby do všech tří pozic Rady spolku (Prezident, Viceprezident, Tajemník) a do Revizní komise (3 členové). Popisy činností naleznete na webu. Pokud Vás některá z pozic láká a chcete kandidovat, zašlete vyplněnou kandidátní listinu (viz web), motivační dopis a životopis na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. V případě dotazů se na nás obraťte (výše zmíněný email), rádi Vám zodpovíme veškeré otázky. Těšíme se na Vaše kandidátní listiny a na společné setkání!

Vážené studentky, vážení studenti, těšíme se s vámi na viděnou na akcích i společné výuce.
Vaše katedra psychologie