Program akcí KPSY na listopad a prosinec 2023

Halloweenský Pub quiz
úterý 7. 11. 2023
V úterý 7. listopadu oslavíme Halloween tematickým Pub quizem od 20 hodin v Divadelní kavárně. Pro účast je nutná registrace týmu, který může mít 4-6 členů zde. Pro vítězný tým budou připravené hodnotné ceny. Každý tým, který dorazí v halloweenském kostýmu se může těšit na plusové body.

Filmový večer na KPSY
úterý 14. 11. 2023 (TL201)
O týden později se v úterý 14. 11. od 19:30 sejdeme na katedře v učebně TL201, kde proběhne první letošní filmový večer. Tentokrát si pro vás připravil pan magistr Jakub Škoda film s názvem Crash a Psychočas na tento večer připravuje pro členy malé překvapení. Doražte si s námi užít filmovou atmosféru spojenou s debatou.

Konference Z hloubi 2
pátek a sobota 24. - 25. 11. 2023 (D240)
Srdečně vás zveme na konferenci na půdě Pedagogické fakultě JU s názvem "Z hloubi 2: Cesty z nevědomí pohledem psychologie a expresivních přístupů". Po roce a půl opět nabízíme příležitost k setkání nad tématy společnými pro psychologii, psychoterapii a umělecké oblasti poznání. V rámci konference budou nabízeny jak přednášky na daná témata, tak workshopy, ve kterých si jejich účastníci budou moci jednotlivé přístupy vyzkoušet. Informace na: https://konference.pf.jcu.cz/zhloubi/

Workshop Sigmund Freud
pondělí 27. 11. a 4. 12. 2023
Workshop určený pro 1. ročník bakalářského studia o otci psychoanalýzy - Sigmundu Freudovi. Informace k workshopu k dispozici u organizátorek (Kamila Bednaříková a Kateřina Hellmayerová).

Webinář: Psychotraumatologie
pátek 1. 12. 2023, 8:30 - 12 hod.
Pozvání přijala Mgr. Hana Vojtová, autorka knihy Trauma a disociace. V první části webináře představí svou knihu a svoje zkušenosti z léčby traumatu. V druhé části webináře bude probíhat diskuse. Pro studenty 1. ročníku navazujícího studia psychologie bude webinář součástí výuky v kurzu Integrativní kognitivní psychologie.
Webinář psychotraumatologie s Hanou Vojtovou je mimořádnou příležitostí se dozvědět opravdu do hloubky o psychologii traumatu, disociace a možnostech léčby. Vřele doporučujeme a zveme studenty, vyučující i hosty z řad klinických psychologů a psychiatrů. Pro připojení využijte odkaz MS Teams.
Pokud nejste studenty nebo vyučujícími JU, zaregistrujte se, prosím, abychom Vás mohli připojit jako hosty Registrační formulář pro hosty mimo JU.

Večírek absolventů katedry psychologie
pátek 1. 12. 2023, 19 hod. (D240)
Již třetí ročník slavnostního setkání s našimi absolventy. Srdečně zveme všechny absolventy bakalářského a doktorského programu, všechny pracovníky katedry, externisty i doktorandy.

Večer s deskovkami
úterý 5. 12. 2023, 20 hod. (Kafe a Dýmka v Lese)
Na první prosincové akci se sejdeme v úterý 5. 12. v Kafe a Dýmka v Lese, kde proběhne večer s deskovkami. Doražte se odreagovat a společně si zahrát deskové hry, které budou pro vás na místě připraveny. Pokud máte svou oblíbenou hru, tak ji můžete vzít s sebou!

Přednáška Epistemická kognice - aneb: jak poznáváte, co je věrohodná informace?
středa 6. 12. 2023, 12-13:30 hod. (zvaná přednáška pro KPSY, D240)
Pozvání Katedry psychologie PF JU přijal doc. Mgr. Jaroslav Říčan, Ph.D., který se zabývá problematikou epistemické kognice. Ve své přednášce představí teoretická východiska (modely epistemických přesvědčení a jejich vztah k metakognici), metodologické otázky zkoumání epistemických přesvědčení a aplikační rovinu, zahrnující zejména zkoumání epistemických přesvědčení učitelů a možností učitelů rozvíjet ve výuce epistemické myšlení žáků. Téma se dotýká naléhavých otázek mediální gramotnosti, fake news a dezinformací.

Webinář: EFPSA DEN
středa 6. 12. 2023, 20 hod.
Ve středu 6. 12. proběhne online webinář v rámci EFPSA dne, kde budete mít možnost zjistit, jaké příležitosti studentům psychologie nabízí Evropská federace studentských psychologických asociací. Dozvíte se více o plánovaném Kongresu 2024, který se bude konat v Řecku na jaře. O tom, jak můžete skrze EFPSU vycestovat do zahraničí, publikovat své odborné práce, rozvíjet se ve výzkumné praxi, rozšiřovat své schopnosti a znalosti díky webinářům, školením a vzdělávacím programům, které EFPSA zprostředkovává. Zvláštním hostem večera bude prezidentka EFPSY, která vám více přiblíží celkový koncept.

Přednáška Mosty k porozumění: Kultura, vzdělávání a indigenní psychologie
čtvrtek 7. 12. 2023, 15:30-17 hod. (zvaná přednáška pro KPSY, D240)
Pozvání Katedry psychologie PF JU přijali pan doc. Ing. Radek Trnka, Ph.D. a paní Ing. Radmila Trnková Lorencová, Ph.D. z Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Pan docent Trnka je lektorem a výzkumníkem v oblasti psychologie emocí a pedagogické psychologie a je nositelem Ceny Zdeňka Kleina za nejlepší práci v oboru behaviorální antropologie. Doktorka Trnková Lorencová je lektorkou a výzkumnicí v oblasti sociálních věd, zaměřuje se na témata identity, spirituality, vědomí a prožívání emocí. Společně si pro vás připravili přednášku „Mosty k porozumění: Kultura, vzdělávání a indigenní psychologie“.

Vánoční večírek KPSY
úterý 19. 12. 2023, 20 hod. (Žižkárna)
Poslední akcí prosince bude Vánoční večírek katedry psychologie, kde se společně naladíme na blížící se Vánoce v budějovické Žižkárně. Můžete se těšit na vánoční atmosféru, kterou pro vás akční tým chystá v podobě výzdoby, občerstvení a vánočního programu, nebo soutěže o nejvánočnější outfit. Těšíme se na všechny!

Přednášky pro studenty kateder psychologie ČR

V rámci členství naší jihočeské katedry ve Sdružení kateder psychologie ČR nabízíme našim studentům přístup na zajímavé psychologické přednášky kolegů z dalších českých univerzit.
Přednášky probíhají ve středu, vždy od 16:15 hodin. a trvají cca 90 minut.
Na přednášky se připojíte pomocí odkazu na Zoom: https://cuni-cz.zoom.us/j/97749350629

15. listopadu 2023
PhDr. Martin Dolejš, Ph.D. (FF UP): Konstrukce psychologických testů