Exkurze do Prahy 1. 11. 2022

Členové Katedry slovanských jazyků a literatur, oddělení českého jazyka a literatury PF JU (prof. PhDr. Miloš Zelenka, DrSc., PhDr. Milena Nosková, Ph.D., PhDr. Ivana Šimková, Ph.D.) připravili pro studenty 1. ročníku bakalářského studia literárněvědnou exkurzi do Prahy. Exkurze se konala 1. listopadu 2022 a součástí programu byla prohlídka Vyšehradu, tamního hřbitova spolu se Slavínem. Odbornou přednášku zajistil prof. Liška, předseda Svatoboru. Poté následovala prohlídka budovy Českého rozhlasu na Vinohradské třídě a zde se všem zúčastněným věnoval PhDr. Milan Pokorný, Ph.D. Studenti se seznámili mimo jiné se systémem mediální výchovy a veřejnoprávním vysíláním.