Metodické pokyny katedry speciální pedagogiky pro vypracování a registraci kvalifikačních prací

Zadání DP/BP:

Vedoucí práce vypracuje ve spolupráci se studentem podklad pro zadání práce, poté vedoucí práce zašle elektronicky formulář podkladu na sekretariát KPES, sekretářka vloží údaje do STAGu a vytiskne originál zadání, který se po podpisech vedoucí katedry a děkanky eviduje na katedře. Po obhajobě se zakládá do protokolu o SZZ. Studentovi může sekretářka na požádání vyhotovit kopii zadání.

Termín odevzdání podkladu pro zadání může stanovit katedra. V harmonogramu AR je mezní termín pro odevzdání zpracovaného zadání k podpisu na děkanát PF (jednotlivá zadání se na sekretariátu z podkladu zpracovávají do systému STAG). Na zadní straně zadání vedoucí práce uvede plánovaný termín odevzdání DP/BP. Skutečný termín odevzdání, resp. registrace DP/BP je uveden na www.pf.jcu.cz v harmonogramu AR u jednotlivých termínů SZZ.

Téma a obsah zadání je závazné, tj. název kvalifikační práce v zadání souhlasí s názvem práce, kterou student odevzdává k registraci před obhajobou. V případě změny student podá na studijním oddělení PF žádost o změnu zadání.

Student průběžně pracuje pod vedením vedoucího práce a po dokončení práce se po dohodě s vedoucím práce řádně přihlásí k obhajobě a SZZ (na vypsaný termín ve STAGu). Přihlášení i odhlášení od obhajoby kvalifikační práce se řídí pravidly zveřejněnými v Opatření děkana č. 7/2017. Děkanka může vyhovět odhlášení od obhajoby mimo možnosti uvedené v tomto opatření pouze v závažných a řádně doložených důvodech, na základě žádosti studenta.

Registrace kvalifikačních prací:

1. Mezní termín, do kterého je nutno zaregistrovat DP/BP na katedře je uveden na www.pf.jcu.cz v harmonogramu AR.
  2. Student odevzdá k registraci 2 svázané výtisky (z toho 1× lze v kroužkové vazbě; případně dle pokynů vedoucího práce)
  3. Stejnou verzi práce, anotace a klíčová slova si vloží student před odevzdáním práce k registraci do STAGu.

Pokyny k úpravě a vložení kvalifikační práce do STAGu jsou uveřejněny v Opatření rektora ke zveřejňování bakalářských, diplomových, disertačních, rigorózních a habilitačních prací (web JU, R 452, 2020)

Při vkládání do STAGu má student možnost si u své práce změnit druh zveřejnění. Upozorňujeme studenty, že omezení zveřejnění práce je možné výhradně v oprávněných případech, po předchozí dohodě s vedoucím práce a po schválení žádosti, zaslané děkance PF. V žádosti student uvede odůvodnění požadované změny/omezení zveřejnění u své práce.

Posudky kvalifikačních prací:

Vedoucí a oponent DP/BP vypracují posudky, na sekretariát odevzdají 1× podepsaný originál posudku, vedoucí práce odevzdá zároveň i podepsaný originál posouzení plagiátu. Originály posudků sekretářka katedry skenuje a vkládá do STAGu. Nejpozději týden před stanoveným termínem obhajoby (dle harmonogramu SZZ) by měl mít student posudky ve STAGu k dispozici. Originály zadání, posouzení plagiátu a posudků zakládá sekretářka do protokolu o SZZ.

Archivace kvalifikačních prací:

Výtisky práce komise bezprostředně po skončení obhajob vrací studentovi. Student, který si práce nepřevezme, je srozuměn s tím, že katedra po uplynutí lhůty jednoho měsíce výtisky předá ke skartaci.